Rethinking Eductaion Rysujemy!

Na naszych oczach dzieje się zmiana. Przyszłość właśnie się wydarza. Nasze Greenhatowe hasło brzmi "Change ahead? Design it!", więc to właśnie chcemy zrobić: zaprojektować zmianę, razem z Wami. Obecna sytuacja staje się w wielu branżach katalizatorem do działania w obszarach niekomercyjnych, pomimo natłoku innych obowiązków. Bezinteresowne wspieranie się jest możliwe, a w sytuacji kryzysu nawet konieczne. My także chcielibyśmy dorzucić swoją pomocową cegiełkę.

W najbliższym czasie zmierzymy się z problemem zdalnej EDUKACJI dzieci i spróbujemy znaleźć sposoby, które ułatwiłyby działanie szkół w kryzysie. Chcemy zaangażować Was w proces szukania rozwiązań. Chcemy także poznać opinie nie tylko rodziców i pedagogów, ale także najważniejszych interesariuszy w edukacji - DZIECIAKÓW. Chcielibyśmy wiedzieć, co myślą o aktualnej sytuacji i przygotowaliśmy dla nich małe zadanie rysunkowe „Wymarzona lekcja w domu”.

Zadanie jest proste:

1. pobierz specjalnie przygotowany szablon

2. wydrukuj go (jeśli nie masz drukarki możesz go przerysować)

3. podsuń swojemu dziecku / swoim dzieciom (możesz też podsunąć dziecku pustą kartkę i zachęcić do własnej interpretacji)

4. niech wypełni/ą go rysunkami: swoimi marzeniami, ulubionymi aktywnościami, przedmiotami - tym wszystkim, co lubi/ą najbardziej i co powinno znaleźć się w idealnej domowej szkole

5. poproś Twoje dziecko/ci, żeby opowiedziało/y o rysunku i - jeśli możesz - nagraj dla nas audio tej opowieści

6. zdjęcie rysunku i nagranie wyślij na dzialamy@greenhat.pl lub przez wiadomość na naszym  FB

Zebrany materiał będzie cennym wiedzą o potrzebach najmłodszych i posłuży nam na dalszych etapach w szukania rozwiązań dla lepszej edukacji w Polsce.

darmowy

Pobierz za darmo

Prosiłeś o nasz materiał, więc oto on! Wyślemy plik z darmowym materiałem na Twój adres email